Září 2010

Hommerovy koblihy-Donuty

12. září 2010 v 15:31
Protože jsem se nudila, měla chuť píct a vůbec, tak jsem upekla muffiny a donuty na Halloween a dávám sem fotky a recept na donuty, aby jste si je mohli taky udělat, jsou moc dobrý (asi budu konkurovat McDonaldu xD)

Potřebujeme na to :

30 g droždí
30 g krupicového cukru
500 g polohrubé mouky
350 ml mléka
40 g Hery
3 žloutky
1 lžíce rumu
špetka soli
špetka strouhané citrónové kůry
hladká mouka na vysypání válu

A teď jak na to :

Do misky rozdrobíme droždí. Přidáme lžičku cukru, asi 3 lžíce mouky a 4 lžíce vlažného mléka. Vymícháme kvásek a necháme ho vzejít.
Změklou Heru utřeme se zbylým cukrem. Zašleháme žloutky a rum. Vmícháme zbylou mouku promíchanou se solí a citrónovou kůrou. Přidáme zbylé mléko a vzešlý kvásek. Vypracujeme hladké těsto a v teple ho necháme vykynout.

Vykynuté těsto rozválíme na pomoučněném válu na silnější plát a skleničkou z něj vykrájíme kolečka. Pomocí malé formičky uprostřed nich vypíchneme kolečko. Koblihy necháme znovu nakynout. Pak je otočíme. Když koblihy vykynou i z druhé strany, usmažíme je v rozpáleném oleji dozlatova.(když jste líní jako já , tak to kydněte do friťáku, ale bacha aby nebyl hnusnej olej !)

Hotové donuty odložíme na savý ubrousek, abychom odsáli přebytečný tuk. Když zchladnou, polijeme je čokoládovými polevami a dle fantazie dozdobíme.

Já jsme na zdobění používala čokoládovou polevu, bílkovou polevu (bílek a cukr), barevné sypání, barevná cukrová srdíčka, kokos, oříšky a kombiase obou čokoládových polev je taky hezká ;)

Guild v Praze

10. září 2010 v 15:59
Kohaku Music Vás zve na koncert skupiny Guild, který se uskuteční 13. října v klubu Matrix na pražském Žižkově. Kapela Guild navštíví Prahu v rámci svého turné po střední a východní Evropě.
Japonská rocková hudba plodí kapely zvučných jmen a řady fanoušků narůstají závratným tempem. Kapela Guild je nebroušený diamant, objevený ve sklepích prastarého vládního města japonské říše, v Kjótu. Ryuichi, Yoshihiro, Takuma a Koichi spojili své nadšení pro hudbu, aby ji představili v té nejzářivější formě. Právě jejich mládí a originalita způsobily přeměnu z grafitového polotovaru v nejcennější klenot. To je Guild: nádherná kapela stylu visual kei, revoltující proti povrchní a snobské společnosti. Yoshihirovy kytarové riffy jakoby metaly blesky a podbarvují unikátní vokál aristokratického Ryuichiho.
Nadšení členů Guildu nyní nabralo na síle. Zvuk kapely zachytili na novém albu "Gilded" a jsou připraveni zaútočit na dosud nepoznamenaná území Evropy. V rámci svého podzimního turné navštíví třináct zemí. V České republice se vystoupí 13. října v klubu Matrix na pražském Žižkově.
Vstupenky lze zakoupit na pobočkách sítě Eventim nebo on-line na stránkách http://www.eventim.cz nebo na stránkách Kohaku Music http://www.kohakumusic.com (platba pomocí PayPal).
zdroj:www.animefest.cz