Prosinec 2010

4.lekce:PArtikule No

19. prosince 2010 v 16:40 Japonština
V této lekci se naučíme, jak upřesňovat podstatná jména pomocí partikule NO の. Pravidlo pro použití je následující:
Podstatné jméno 1 NO podstatné jméno 2, kde podstatné jméno 1 upřesňuje podstatné jméno 2. Může jít o přivlastnění, doplňující popis atd. Místo podstatného jména lze někdy použít i zájmeno nebo příslovce. Partikule NO vytváří příd. jméno.
Následují příklady:
Konoha NO ninja - Ninja z Konohy (Listový ninja) 木ノ葉の忍者
Sakura-chan NO chikara - Síla Sakury-chan さくらちゃんの力
Watashi NO kazoku - Moje rodina 私の家族
Tomodachi NO sensei - Kamarádův učitel 友だちの先生
Kinyoubi NO asa - Páteční ráno 金曜日の朝
Lze takto kombinovat více podstatných jmen najednou. Příklady:
Boku NO nihonjin NO gaarufurendo - Moje japonská přítelkyně. 僕の日本人のガールフレンド
Naruto NO oiroke NO jutsu - Narutova perverzní technika. ナルトのおいろけの術
Ve větách používáme naprosto normálně:
Boku wa daigaku no gakusei desu. Jsem student univerzity (daigaku = univerzita, gakusei = student) 僕は大学の学生です。
Sensei no kuruma wa takai desu. Učitelovo auto je drahé. (kuruma = auto) 先生の車は高いです。
V příští lekci si dáme zájmena.

Zažraná aneb za vše může dárek!!

16. prosince 2010 v 19:27 Note
6666666
To byste mi nevěřili jak je těžké koupit jeden pitomí dárek.Dnes jsem ho šla koupit.Musel být hezkýý a jemný.Byl pro naše třídní učitelku a na mně spoléhalo těch 10 lidí z mojí třídy a tak jsem nechtěla zklamat.Vše jsem koupila a zabalila.Doufám že nezklamu.Ještě jí koupím čokoládu.Ted mi zbívá to vše dopravit do školy aniž by se to rozbilo.Taky chci jít zítra na diskotéku což je super.Dlouho sem nikde nebyla.No a jak pořád myslím na učitelčin dárek vše se mi vykouřilo z hlavy.Takže jsem zapomněla i na svůj svátek který jsem měla 13.prosince a taky na narozeniny mého bráchy:-(Zkrátka hrůza a děs!!!A ted musím končit du máti doprovodit na bus tak se mějte !!

kawaii Lee

16. prosince 2010 v 19:00
55555
našla jsem sugoii pict Leeho snad se vám bude líbit.

Pro new sb

15. prosince 2010 v 18:55
for Katye
doufám že se ti moc líbí :-)

zápisník smrti a jeho funkce

15. prosince 2010 v 18:13

Death Note (Zápisník smrti) a jeho funkce

Death Note (Zápisník smrti)Zápisník Smrti může zabít všechny lidi jejichž jméno je napsané v zápisníku. Všechny Zápisníky Smrti se řídí stejnou sadou pravidel jako ostatní. Ryuk napsal pět nejzákladnějších pravidel o moci zápisníku. Napsal pravidla v angličtině, protože věřil, že je to nejpopulárnější jazyk na světě. Tato pravidla jsou následující:
  • Člověk, jehož jméno je zapsáno v zápisníku, zemře.
  • Tak se nestane, pokud pisatel nevidí v duchu tvář dané osoby. Tím je zajištěno, že lidem stejného jména se nic nestane.
  • Do čtyřiceti sekund po napsání jména je možno specifikovat příčinu smrti.
  • Když se tak nestane tak osoba zemře na srdeční infarkt.
  • Po zapsání příčiny smrti se detaily musí napsat do 6 minut a 40 sekund.

o death note

15. prosince 2010 v 18:05

Svět je zlý. Plný vrahů, lupičů, zločinů a nenávisti. Každý dnes myslí jen na to, aby naplnil vlastní kapsy, a to i za cenu něčího života. Koneckonců, vždyť životů je na světě tolik. Co se stane, když jeden zničíme. Pak jsou tu ale lidé, kteří se snaží postavit se proti takovým lidem. Někteří patří k policii. Jiní k obyčejným civilistům. Někteří jsou starší, někteří mladší, a někteří jsou studenti na střední škole s cílem stát se někým, kdo bude mít právo takové lidi trestat. A pak se někomu připlete do ruky zbraň, pomocí které můžete zabít kohokoliv, stačí jen znát jejich tvář a jméno. No co byste udělali vy? Nezačali byste zbavovat svět zla, které pomalu hrozí, že jej pohltí? Nechtěli byste konečně nastolit pořádek a mír? Ale pak je tu další věc. Pokud byste to skutečně udělali... jste si jisti, že se nestanete přesně takovou součástí zla, jakou jsou ti, které trestáte? Nebo snad že nejste ještě o mnoho horší? Jste si jisti, že máte právo rozhodovat o tom, kdo takový trest zasluhuje? A co třeba ti, co jsou obvinění neprávem? Nebo ti, kteří neměli na výběr? Můžete si říkat bůh, ale je bohem někdo, kdo umí život brát, ale neumí ho dávat? Ano, říkat si tak můžete. Ale záleží, jestli tomu tak skutečně je...

Dostávám se konečně k dlouho očekávané recenzi na Death Note, přeslavnou mangu o 108 kapitolách (anime, téměř identické, má 37 dílů), jejíž příběh je z pera Ohby Tsugumi, tajemného autora, o kterém není známo vůbec nic kromě toho, že po nocích posedává s koleny pod bradou a píše (nápadně podobné jistému charakteru z Death Note...;)) a jinak rád sbírá čajové šálky. Spekulací o jeho pravé identitě je mnoho, některé pravděpodobné, jiné absurdní, nicméně jisté není vůbec nic. O ilustraci se postaral Obata Takeshi. A teď zmíním svoji domněnku. Jestli Death Note je skutečně původně manga a pracovali na ní tímto způsobem dva lidé, jak je možné, že identita toho jednoho je naprosto známá, zatímco druhý je jen pouhou záhadnou legendou? Zajisté chtěl autor dosáhnout svého připodobnění k tajemnému agentovi L, který svoji identitu skrývá, jak může. Přesto bych ale usuzovala, že ti dva se musí znát...
Jak vidíte, detektivka začíná už tady, a to jsem ještě ani nezačala mluvit o příběhu samotném. Death Note je prostě obestřený záhadami na všechny způsoby. Sám příběh je velice detektivně laděný. A o čem tedy vlastně je?

Hned na začátku jsme vrženi do úplně jiného světa, do pochmurného světa bohů mrtvých, shinigami. Každý shinigami originálně vlastní jednu knížečku s černými deskami nazvanou Death Note. Pokud do ní napíše jméno člověka, kterého chce zabít, a představí si jeho tvář, stane se tak. Život, který ještě tomu chudákovi zbýval, se pak přičte k životu daného shinigami. Death Note je ale mnohem složitější. Lze uvést i čas a okolnosti smrti člověka. Lze uvést jak zemře. A pokud je to v rámci možností, skutečně se tak stane. A když se náhodou stane, že se nějaký shinigami nudí, prostě si vezme od jiného shinigami další Death Note a upustí ho do světa lidí...
Kde se může stát, že ho najde člověk, v našem případě mladý student a syn policisty, Yagami Light (Lighto, Raito, přepisy jsou různé. Kdyby to bylo na mně, přepsala bych jeho jméno jako Right, což mimo jiné znamená i právo. Bylo by to pěkné symbolické jméno...), kterého den za dnem trápí nejnovější zprávy o zločinech, které se dějí v jeho okolí. Na obálce Death Notu je dopodrobna sepsaný návod o možnostech jeho použití, How to use it. Light mu po přečtení samozřejmě nevěří, takový žertík přece může udělat každý. Jenže zvědavost mu samozřejmě nedá spát a při sledování večerních zpráv zapíše do deníku jméno kriminálníka, o kterém je v televizi právě řeč. A jaké je jeho překvapení, když přesně po čtyřiceti sekudnách (v případě, že smrt oběti není blíže specifikována, zemře daná osoba do čtyřiceti sekund na infarkt) zločinec zemře. Light nemůže uvěřit svým uším, když slyší televizní moderátorku oznamovat jeho smrt.
O den později tedy zkusí zabít znovu. A opět to vyjde. Možnost, že ta dvě úmrtí byla pouhou náhodou, je vyloučená. Tentokrát totiž Light sepsal okolnosti. A ve chvíli, kdy si všechno uvědomí, napadne ho ďábelská myšlenka. Očistí svět od zla. Zbaví ho vší škodné a vytvoří utopii, ve které bude akorát mír, láska a život. Tím začíná jeho kariéra Kiry (z anglického killer, vrah, japonci nejsou schopni vyslovit L), člověka, který vraždí v zájmu spravedlnosti.
Jenže kdyby najednou zničehonic začali všichni zločinci umírat na infarkt, co byste si pomysleli vy? Velká část lidstva byla nadšená, začaly se objevovat nápisy "Do toho, Kiro" a "Ukaž jim, co jsme zač" a podobně. Policie už tak nadšená nebyla. Zabíjet je špatné, i když jde o tak vznešený záměr. A kromě toho... když bude Kira sesílat svůj soud, co budou dělat policisté, soudci, ministerstva spravedlnosti, vojáci...
A do akce byl povolán tajemný agent L. Slavný detektiv, jehož jméno ani tvář neznáme, někdo, kdo celý život čekal přesně na takovouhle příležitost. Nevyřešený případ pro L neexistuje. A začíná napínavá bitva mocností...

Tak vám předem musím sdělit, že toto anime (i manga) není pro každého. Krve tam sice zas tolik nenajdete, nicméně po psychické stránce dokonale propracovaný příběh je skutečně hororem, který se bez krve docela dobře obejde a stejně se u něj budete třást strachy. Alespoň se mnou to tak bylo. Prvních pár dílů uběhlo celkem v klidu, po nich jsem ale už byla v neustálém napětí a když se mi stalo, že jsem neměla další díly, div jsem nemlátila do stolu. L a Kira jsou dva extrémně nadaní detektivové, kteří jsou neustále ve střehu. Jeden jak druhý se občas dopustí omylu, ale okamžitě si to uvědomí a postará se, aby ho skryl nebo napravil. Souboj dvou rovnocenných soupeřů jako by neměl konce, série je plná náhlých zvratů a nikdy nemůžete předem odhadnout, co se bude dít dál. Leccos vám sice dojde a domyslíte si to, ale co a jak se stane, je naprosto nepředvídatelné.
Tomu odpovídají i mistrně zpracované charaktery, některé nóbl, některé vychytralé, některé se záměry, o kterých byste radši ani nevěděli. Způsob jejich myšlení, psychologická stránka, vliv okolností a prostředí, jejich vliv na okolí, to všechno je naprosto podrobně vystižené a člověk si občas říká, zda nebyl příběh zpracovaný podle skutečné události.
Do detailů jsou zpracované nejen situace hlavních hrdinů, ale i všechno okolo, tzn, například jak reagují jiné země, co se v nich mezitím děje, koho posílají do akce, jak se jejich agenti staví k celému případu, jak postupují, co to má za následek... děj je skutečně tak spletitý, že se divím, že něco takového mohla napsat jediná osoba. Zároveň je ale podaný takovým způsobem, že tomu musí rozumět téměř každý. Autor zkrátka neponechal vůbec nic náhodě.
Kresba a animace snad už lepší být nemohou. Postavy a jejich výrazy jsou neuvěřitelně dobře vystižené, obličeje vykreslené do poslední mimické vrásky a stínu pod očima, těla a jejich pohyby naprosto přirozené a jejich okolí vypracované do posledního miniaturního stínu od tužky ležící na stole.
Hudba je kámen úrazu. Doprovod, pokud ho vůbec bude člověk vnímat, se bude líbit téměř každému, tematicky krásně ladí a úžasně doplňuje atmosféru. Metalové openingy a endingy, které se vyskytují v druhé polovině série, jsou ale o něco horší. Mně metal nevadí, často si ho pouštím, když potřebuji trochu rozvířit krev. Některým lidem by se ale mohly zdát písničky od kapel Maximum the Hormone a Nightmare trochu moc, musím zmínit, že se jedná o velmi agresivní hudbu, dokonce i v rámci metalu. Nicméně, vzhledem k celkovému napětí, agresi a pojetí anime vůbec bych řekla, že k ději ladí dokonale.

A jak jste si jistě stačili všimnout, nevytkla jsem Death Note jedinou věc. A řeknu vám proč. Snad úplně poprvé se mi stalo, že jsem narazila na anime, kde jsem nenašla žádnou chybu, nebo alespoň ne takovou, která by stála za zapamatování. Jsem si jistá, že své chyby má, ale pro mě tam žádné nejsou. Samozřejmě vzhledem k možná až příliš velké dramatičnosti děje, ke kombinaci detektivního a hororového žánru a k celkové ponurosti anime se může Death Note setkat s nezájmem, nicméně já ji zařadila mezi má úplně nej anime a nemohu si na ni ani v nejmenším stěžovat. Jsou tu zdůrazněné lidské chyby, pošetilost, mylnost lidského smýšlení a spousta věcí, kterých se lidstvo dopouští a nejsou zrovna žádoucí. Mohla bych snad říct, že se nám autor pomocí této série snaží předat velké poselství.
Jistou zvláštností je, že i přes celkovou náladu Death Notu jsem se při jejím sledování docela často bavila a smála. Některé věci jsou totiž skutečně udělané vtipně, nadlehčeně nebo tak moc absurdně, že se jim člověk prostě musí vysmát. Dle mého názoru smích k této sérii patří, protože pokud chcete sledovat Death Note a ani jednou se přitom neusmát, za chvíli se vám o něm bude i zdát, začnete být paranoidní a budete šílet. Takže se nezapomeňte pobavit.
Tak doufám, že se na Death Note všichni díváte nebo alespoň podíváte, skutečně to stojí za to.;))

Krev ve sněhu-1.díl

15. prosince 2010 v 17:59
angel povíídka
Všude bylo bílo.Spousta sněhu,mráz a ve městě pár lidí kteří šli na návštěvu ke příbuzným nebo šli nakoupit dárky.Elen šla také nakoupit dárky pro své příbuzné.Spíše pro její sestru.Matku jí zabily a otec zemřel při autonehodě.Zůstala jí pouze sestra a babička která jí nenávidí.Elen bydlela v japonsku přes rok.Elen nenáviděla svou sestru protože jí všichni měla raši než jí.I její babička.Vždy si řekla že to vydrží ale nikdy se tak nestalo.Elen šla do knihkupectví.Dívala se na knihy,prohlížela je aš došla k polici s horory."Mami koupíš mi tu knížku?""Ne to není pro děti je to horor".Říkala matka svému dítěti když objevilo knihu s hororem.Dítě odhodilo horor na zem.Elena si knihy všimla a přistoupila k ní blíž.Zvedla knihu ze země a přečetla si v zadu obsah knihy.Elena se rozhodla že si knihu koupí.Vzala knížku přišla k pokladně a knížku zaplatila.Po hodině došla domů s tím že si knihu přečte.Elen si udělala večeři,sedla si a začala číst knihu.Elena jako by se objevila v jiném příběhu.Druhý den u ní doma zvonila její sestra.Zvonila ale nikdo neotevíral.Její sestra jí volala na telefon ale do telefonu se ozívaly zvláštní hlasy"Pojd sem".... Její sestra nechápala.Pokračování příště...

An cafe-game

15. prosince 2010 v 17:37
Kawaiii <3*

I lidé mají křídla..

15. prosince 2010 v 17:26 Note

Tak vím že jsem tu včera dala jen japonštinu ale dnes tu díám bleskajdu a doufám že se někdo zapojí:-) Byla bych moc ráda.Dnes tu nebudu psát nic zvláštního.Možná jen to že jsem dnes pochopila že i někteří lidé mají křídla.Vím je to blbost ale když se nad tím člověk zamyslí je to pravda.Protože když vám není dobře,je vám do breku vždy se objeví někdo kdo vám pomůže nebo pozvedne náladu.A když už nikdo takový není pak byste právě vy měli mít křídla a pomoct těm ostatním.

Happy DayXD

14. prosince 2010 v 17:30 Note
11111
LOLXD Takže konečně jsem doma.Konečně je zítra výtvarka a to dvě hodiny!A konečně jsem našla návod na layouty!http://radar-us.blog.cz/0901/jak-na-layout-ps Hned nějaký zkusímXDJeště vysmolit nějak popisky a komentáře a mám to!WOW zase se mi rozjíždí pusa.Ve třídě jsme pořád jen dvě hholky a 13 kluků.Zbytek je nemocný.:-(A já dál přemýšlím nad Japonštinou a svím mobil.Jak on mě štve.XDA začínám být přepracovaná jméno:Pudlová no superXD

Hama Chisaki-fotky

13. prosince 2010 v 16:23

Kawaii fotka

13. prosince 2010 v 16:19

Kitagawa keiko

13. prosince 2010 v 16:18
Jméno:Kitagava keiko
profese:herečka a modelka
narozeniny:22 srpna
rok narození:1986
místo narození:Kobe,Hyogo,japonsko
výška:160cm
váha:42kg
znamení:lev
krev:O
rodina:mladší bratr
agentura:Stardust
Omlouvám se ale vše jsem musela přeložit!
Kitagavě je 22 let.Hrála v seriálu přátelé(Friends) a v hraném seríálu Sailor Moon živá akce.Hrála Tam sailor Mars -Rei-chan.Kitagava má mladšího bratra bohužel nevím jeho jméno.Žije v japonsku nyní v Tokiu.Kitagava je modelka a dělala reklamu na parfém neznám jeho název.Nazpívala i songy-Sakura Fubuki k živé akci sailor moon.(druhý song nevím).Kitagawa je stále singl(volná).

zimní anime2

12. prosince 2010 v 17:25

Angelic Pretty-sweet Jam

12. prosince 2010 v 17:23
tak něco z Angelic Pretty

Angelic Pretty

12. prosince 2010 v 17:05
Ps.z tohodle může být člověku i dost špatně XD
1
jkjklnjl
^^(Oldest to most recent release)
1. Land of Sweets (okashi no kuni) (2007 February)
2. Strawberry Mille Fleur (2007 April)
3. Toy Parade (2007 August)
4. Rose Toilette (2007 November)
5. Macaron (2008 February)
6. Magical Etoile (2008 March)
7. Fruits Parlor (2008 April)
8. Sweet Strawberry Ribbon (2008 May)
9. Magic Whip (2008 July)
10. Royal Poodle (2008 September)
11. Wonder Party (2008 October)
12. Lady Rose (2008 November)
13. Miracle Candy (2009 January)
14. Sugary Carnival (2009 February)
15. Cherry Berry Bunny (2009 March)
16. Sweet Jam (2009 April)

3.lekce Partikule No

11. prosince 2010 v 18:45 Japonština
íme, že partikule WA は označuje téma věty, partikule MO も znamená "také", DESU です je něco jako "být" a partikule KA か vytváří otázku (pozn. v Japonštině se za KA většinou nepíše otazník). V této lekci se naučíme záporné věty.
Zápor se tvoří tak, že DESU です nahradíme za DEWA ARIMASEN ではありません. WA se i zde píše hiraganou slabikou HA は. Lze také použít JA ARIMASEN じゃありません (čteme "dža arimasen"), což je méně formální. Tento druh záporu funguje pouze pro podstatná jména. Nejlépe se to pochopí na příkladech.
Kladná věta: Já jsem ninja
Watashi wa ninja desu. 私は忍者です
Záporná věta: Já nejsem ninja
Watashi wa ninja dewa arimasen. 私は忍者ではありません
Watashi wa ninja ja arimasen. 私は忍者じゃありません
Místo WA lze použít i MO, pak to má význam buď "také" nebo něco jako "ani".
Boku MO baka ja arimasen. 僕も馬鹿じゃありません。Já také nejsem blbec (Ani já nejsem blbec).
Další příklady:
Naruto wa hokage dewa arimasen. ナルトは火影ではありません。 Naruto není Hokage.
Sakura mo hokage dewa arimasen. さくらも火影ではありません。 Ani Sakura není Hokage.
Nihongo wa kantan ja arimasen. 日本語は簡単じゃありません。 Japonština není jednoduchá.
V příští lekci si dáme kombinování podstatných jmen pomocí partikule NO の.

zdroj:www.konoha.cz

.Lekce partikule WA a Mo

11. prosince 2010 v 18:19 Japonština
Nejdřív pár frází a slovíček, aby bylo na čem stavět.
Takže:
Watashi - Já 私 (čteme wataši)
Anata - Ty あなた
Wa - は označení tématu věty. 
Ka - Tázací partikule か.
Desu - です V tomto případě něco jako "být" (čteme desu nebo des)
Watashi wa Hanako desu. - Jsem Hanako. 私は花子です。
Anata wa gakusei desuka? - Jsi student? あなたは学生ですか。
Watashi wa chekojin (čekodžin) desu. - Jsem čech. 私はチェコ人です。
Mo - Také も
A teď ke gramatice. Není to nic složitého.
Pokud chcete říct například "také jsi student", tak místo Wa prostě dáte Mo.
Nic komplikovaného.
Pár příkladů:
Watashi mo Hanako desu. - Také jsem Hanako. 私も花子です。
Anata mo gakusei desuka? - Také jsi student? あなたも学生ですか。
Watashi mo chekojin desu. - Také jsem čech. 私もチェコ人です。
Docela snadné,že? V příštích lekcích budou nejspíš jen slovíčka, než se zase naučím něco nového.

zdroj:konoha.cz

1.lekce-čísla

11. prosince 2010 v 18:18 Japonština
Čísla!
Nejdříve čísla od 1 do 10.
1 - Ichi 一 (čteme iči)
2 - Ni 二
3 - San 三
4 - Shi/Yon 四 (Častěji používají druhý tvar, první jim příliš připomíná smrt, čteme ši, jon)
5 - Go 五
6 - Roku 六
7 - Shichi/Nana 七 (opět druhý tvar, čteme šiči)
8 - Hachi 八 (čteme hači)
9 - Kyuu 九 (čteme kjú)
10 - Juu 十 (čteme džú)
100 je Hyaku 百(čteme hjaku)
Čísla od 11 do 19 vytvoříme pomocí slovíčka "Juu" (džú), tedy deset, které jednoduše přidáváte před zvolené číslo.
Juu-ichi je 11 (džú-iči) 十一
Juu-San je 13 (džú-san) 十三
Juu-Go je 15 (džú-go) 十五
Juu-Kyuu je 19 (džú-kjú) 十九
Atd.
Číslovky 20,30,40,50 apod. tvoříme opět slovíčkem "Juu" tentokrát ale ZA číslem.
Ni-Juu je 20 (ni-džú) 二十
Yon-Juu je 40 (jon-džú) 四十
Roku-Juu je 60 (roku-džú) 六十
Atd.
Další čísla vytvoříme pomocí tvarů desítkové soustavy, ke kterým přidáme vhodnou koncovku v podobě čísla.
Hachi-Juu-San je 83 (hači-džú-san) 八十三
San-Juu-Ichi je 31 (san-džú-iči) 三十一
Nana-Juu-Go je 75 (nana-džú-go) 七十五
Update
Stovky
100 se řekne HYAKU, další se tvoří tak, že dáme číslici a za to slovo HYAKU. Pozor na nepravidelné čtení.
100 - Hyaku 百
200 - Ni Hyaku 二百
300 - San Byaku 三百
400 - Yon Hyaku 四百
500 - Go Hyaku 五百
600 - Roppyaku 六百
700 - Nana Hyaku 七百
800 - Happyaku 八百
900 - Kyuu Hyaku 九百 (kjúhjaku)
Příklady
352 - San Byaku Go Juu Ni (sanbjaku godžú ni)
666 - Roppyaku Roku Juu Roku (roppjaku rokudžú roku)
Tisíce
1000 se řekne SEN nebo CHI (či) 千. V počítání se ale používá to SEN. Opět se použije číslovka + slovo SEN.
1000 - Sen 千
2000 - Ni Sen
3000 - San Zen (pozor na nepravidelné čtení!!)
4000 - Yon Sen
atd...
Desetitisíce
Japonci mají i speciální slovo pro 10 000. To je MAN 万.
10 000 - Ichi Man
20 000 - Ni Man
30 000 - San Man
atd...
Příklady:
15 444 - Ichi Man Go Sen Yon Hyaku Yon Juu Yon
57 831 - Go Man Nana Sen Happyaku San Juu Ichi
100 000 - Juu Man (džú man) Deset Desetitisíců
1 000 000 - Hyaku Man = Sto Desetitisíců

zdroj:www.konoha.cz

4.Kapitola

11. prosince 2010 v 18:12

4. kapitola

Útěk z blázince

           Sára seděla ve své osamocené cele, tváří v rukách se slzami v očích, které se koulely po její tváři jako ranní rosa po listu. Celou tu dlouhou dobu, už ji to připadalo jako věčnost, přemýšlela. Měla hrozně nezvyklý pocit. "Něco se děje," řekla si v duchu. "Musím se odsud dostat. Ale jak?"
           Světlo se rozzářilo a z konce chodby slyšela sestřičku, jak volá: "Léky!" Něco ji napadlo, když to vyjde, dostane se z tohoto hrozného místa.
           Sestřička tu byla dřív, než Sára čekala. Otevřela dveře cely a řekla: "Tu máš, vezmi si tento lék, pomůže ti to!" Sára si všimla na tácku jehly, která tam ležela. Využila příležitosti, která se jí naskytla. Rychle vzala jehlu do ruky, aniž by věděla, co to je a bodla sestřičku do krku. Ta se skácela k zemi. Nechala ji tam ležet, zavřela dveře cely a utíkala jako o život. Najednou se rozhoukala siréna.
           "A do háje!" Řekla si v duchu Sára. Utíkala temnými uličkami blázince, aby ji nikdo neviděl, ale bylo už pozdě. Za patami za ní hned běžela policie. Odbočila rychle do výtahu, který byl prázdný, nemohla nikoho ohrozit. Dveře se otevřely. Všude bylo prázdno jako ve vyprodaném obchodu. "To není možný," zamyslela se v duchu a rozeběhla se k východu.
           Na parkovišti si všimla opuštěné sanitky. Nasedla do ní a rozjela se směrem domů. Policajti nikde, všude bylo ticho a klid. Asi se jí útěk podařil bez vážných následků.
           Byla pustá noc, na obloze nebyla ani jedna hvězda. Velkou tmu ozařoval slabě jenom Měsíc. Po velmi dlouhé době cesty si všimla obrysů svého domu. Působil temně a nebylo v něm ani špetka světla. Pomyslela si: "Co se mohlo stát?" Doufala v to, že nic špatného.
           Zastavila a vystoupila z auta ven. S tlukotem v srdci otvírala dveře domu. Když ho po několika minutách prohledala, zjistila, že její manžel je pryč.